سید عباس صالحی
سید عباس صالحی
صالحی: چرایی و چگونگی مصرف بودجه‌های ارشاد باید مشخص شود/ اولویت با حوزه تجسمی است
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ وزارت ارشاد در ارتباط با بحثِ کل حوزه‌های وزارت ارشاد، از جمله‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد.
سیدعباس صالحی (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) در پاسخ به این سؤال که در دوره‌ جدیدِ وزارت ارشاد، چه برنامه‌ای برای به‌روز رسانیِ سیستم حریق و تهویه‌ گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران در نظر گرفته شده و آیا بودجه‌ خاصی به آن تخصیص داده‌ شده یا خیر، گفت: حفاظت و صیانت از گنجینه‌ موزه‌ی هنرهای معاصر تهران و اینکه شرایط مطلوب‌تری نسبت به گذشته پیدا کند، مورد توجه این دوره خواهد بود. این گنجینه، یکی از مراکزِ مهم ما، برای آثار نفیس هنری در کشور است و ما تلاش می‌کنیم انشالله شرایطی که در موزه وجود دارد، شرایط بهتری از نظر حفاظت و صیانت از آثار آن باشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره خریدِ چند اثر ازسوی معاونت هنری وزارت ارشاد از حراجی تهران، گفت: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ی وزارت ارشاد در ارتباط با بحثِ کل حوزه‌های وزارت ارشاد، ازجمله‌ی حوزه‌ی هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد تا خرید اثر. هم‌چنین در دوره‌ جدید، ما یک نظام روشن‌‌تر و شفاف‌تری را در اولویت‌بندی هزینه‌ها خواهیم داشت، و طبعاً هر کاری از سوی ما استدلا‌ل‌های خودش را خواهد داشت تا مشخص شود چرا بودجه‌ای در جایی از ارشاد و چگونه مصرف شده است؛ نه در جایی دیگر.
عبارات کليدی: سیدعباس صالحی، وزارت ارشاد، هنرهای تجسمی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۶۳۶۲۱
انتشار: چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶
ساعت: ۱۸:۵۲
منبع: ایلنا
کد توليد: ۶۸۶۸