آیا با نوکیا ۸ می‌توان اپل، سامسونگ وهوآوی را شکست داد؟
نیروهای قدیمی نوکیا در کشور فنلاند پشت سر کمپانی HMD قرص و مجکم ایستاده و با عرضه رسمی نوکیا ۸ قصد دارند بزرگان قوم گوشی را شکست دهند.
فنلاندی‌ها هنوز از کودتای آمریکایی علیه برند محبوب نوکیا عصبانی هستند و هرچند برخی کوتاهی‌های خود از جمله نپیوستن به کمپ اندروید را فراموش نکرده‌اند، اما حالا با گنجاندن ویژگی‌های متفاوت در پرچمدار ۲۰۱۷ قصد دارند رقبا را از میدان به در کنند.
نوکیا ۸ مهمترین گوشی فنلاندی-چینی است که ادعای مبارزه با آیفون، گلکسی و گوشی‌های هواوی را دارد و با بدنه آلومینیومی، دوربین مجهز به لنز زایس، فناوری صوتی منحصربفرد، ضبط  ۳۶۰ درجه و برخی ویژگی‌های نرم افزاری مانند Bothie می‌خواهد بخشی از کیک بزرگ بازار گوشی را از آن خود کند.

اما به چه قیمتی؟
۵۹۹ یورو / ۵۴۶ پوند / ۷۰۰ دلار / یا حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمتی است که برای بازارهای برگزیده تعیین شده است و از سپتامبر به دست مصرف کننده می‌رسد اما واقعا کاربران حاضرند چنین پولی را آن‌هم در حالی که قرار است آیفون ۸، نوت ۸ و گوگل پیکسل ۲ رونمایی و عرضه شود؛ آن را جایگزین کنند؟
نوکیا از دهه ۱۹۹۰ سال‌ها بدون رقیب بود تا اینکه آیفون در سال ۲۰۰۷ آمد و سامسونگ توانست با بستن قرارداد با گوگل برای اندروید، بازار را از آنِ خود کند. نوکیای ورشکسته را در سال ۲۰۱۳ به مایکروسافت فروختند که همان موقع فنلاندی‌ها آن را کودتای آمریکایی نامیدند و تا امروز و با سرِپا شُدنِ نوکیا با کمک تیم چینی-فنلاندی روی حرف خود ایستاده‌اند. ریختن ویندوز روی گوشی‌های نوکیا با نام لومیا نیز نتوانست کمکی به آنها کند و  سرانجام تیم جدید HMD Global تصمیم به پذیرش اندروید گرفته و حالا با گوشی نوکیا ۸ به عنوان پرچم‌دار قصد دارد با همه رقبا یک جا بجنگد.
اما آیا واقعا قدرت آن را دارند که هم زمان در چند جبهه بجنگند؟
عبارات کليدی: نوکیا, اپل, سامسونگ, هوآوی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: دیجیتال
کد: ۱۵۹۵۳۸
انتشار: پنجشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶
ساعت: ۲۰:۳۷
منبع: خبرآنلاین
کد توليد: ۸۸۸۸