آنگلا مرکل
آنگلا مرکل
جدیدترین نظرسنجی ها درباره انتخابات پارلمانی آلمان؛ حزب مرکل پیروز انتخابات سپتامبر ۲۰۱۷
تارنمای نشریه آلمانی اشپیگل نوشت: بر اساس جدیدترین نظرسنجی منتشر شده در آلمان، میزان رضایت از آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نسبت به نظرسنجی قبلی ۱۰ درصد کاهش یافت. همچنین بر اساس این نظرسنجی حزب آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان پیروز انتخابات پارلمانی سپتامبر ۲۰۱۷ خواهد بود.
اشپیگل سپس اضافه کرد: درست شش هفته پیش از انتخابات پارلمانی در آلمان ، بر اساس نظرسنجی های اخیر ۳۳ درصد از آلمانی ها نسبت به کار مارتین شولتز (نامزد سوسیال دمکراتهای آلمان )رضایت دارند. این در حالی است که این میزان چهار درصد کمتر از نظرسنجی های قبلی در ماه جولای و کمترین مقداررضایتی است که تاکنون نسبت به وی وجود دارد .
به گزارش تارنمای این نشریه ،آنگلا مرکل صدراعظم آلمان نیز با ۵۹ درصد رضایت ، به طور قابل توجهی بیش از مارتین شولتز محبوبیت دارد . با این حال، درصد رضایتمندی از وی به طور قابل توجهی کمتر از ماه جولای است. این در حالی است که در آخرین نظرسنجی ها میزان رضایتمندی از مرکل ۱۰ درصد بیشتر از اکنون بود .
این نظرسنجی توسط موسسه نظرسنجی ' Infratest dimap' انجام شد . سوال این نظرسنجی این بود : می خواهید صدراعظم آینده چه کسی باشد ؟ در پاسخ به این سوال پاسخ دهندگان، ۵۲ درصد مرکل و ۳۰ درصد شولتز را انتخاب کردند.
تارنمای اشپیگل در ادامه افزود : بر اساس این نظرسنجی ، رضایت از دولت فدرال بطور کلی کاهش یافته است. تنها ۴۷ درصد از شهروندان از کار دولت فدرال راضی و یا بسیار راضی هستند. این میزان هشت درصد کمتر از ماه قبل است و ۵۱ درصد نیز یا راضی نیستند و یا رضایت کمی دارند. بنابراین برای اولین بار از ماه مارس سال ۲۰۱۷، پاسخ دهندگان ناراضی از پاسخ دهندگان راضی بیشتر بودند .
به گزارش تارنمای اشپیگل ، با این حال هیچ تغییری در نظرسنجی درباره حمایت از احزاب آلمان صورت نگرفت . ۴۹ درصد می خواستند که دولت بعدی از اتحادیه سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی (حزب مرکل ) باشند که این میزان دو درصد بالاتر نسبت به ماه مه بود و ۳۸ درصد، نیز خواهان حاکمیت حزب سوسیال دمکرات در انتخابات پارلمانی بودند که این میزان دو درصد بیش از آخرین نظرسنجی بود.
تارنمای اشپیگل در ادامه نوشت، در این نظرسنجی نسبت به گذشته کمی تغییر درباره پیش بینی احزاب پیروز در انتخابات وجود داشت. اتحادیه سوسیال مسیحی و دمکرات مسیحی (حزب آنگلا مرکل ) با ۳۹ درصد و بدون تغییر نسبت به نظرسنجی قبلی باقی می ماند. حزب سوسیال دمکرات با ۲۴ درصد ، حزب چپ گرایان ۹ درصد و حزب سبزها ، ۸ درصد بود و احزاب FDP و AFD هر دو ، ۸ درصد آرا را کسب کردند.
عبارات کليدی: آنگلا مرکل، آلمان
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار خارجی
کد: ۱۵۸۹۷۸
انتشار: پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
ساعت: ۱۹:۴۷
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸