ارمین سیئو
ارمین سیئو
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مالزی خواستار همکاری طلایی با ایران شد
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مالزی روز شنبه با تاکید بر شناخت هر چه بیشتر فرصت ها برای همکاری دوجانبه با ایران، خواستار توسعه مناسبات دست اندرکاران صنعت طلا و جواهرات دو کشور شد.
ارمین سیئو رئیس اتحادیه طلا و جواهر مالزی در حاشیه نمایشگاهی بین المللی در این زمینه که روز گذشته با حضور رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران گشایش یافت، به خبرنگار ایرنا، گفت: مالزی بازار آزادی است و محدودیت هایی از قبیل تعرفه های گمرکی زیادی برای ورود به بازار این کشور وجود ندارد.
وی گفت که برخی خرده فروشان نیز کاملا مشتاق داشتن شرکای خارجی هستند تا بتوانند فروش بیشتری کسب کنند.
ارمین سیئو پس از مذاکره محمدی کشتی آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهر ایران، گفت: ایرانیان و مردم مالزی با ترکیبی از نژادهای چینی، هندی و مالایی علاقمند به خرید طلا هستند و اطمینان دارم شناخت فرصت ها می تواند همکاری دوجانبه را در این بخش افزایش دهد.
وی گفت: ما بسیار مشتاق شناسایی ظرفیت های بازار ایران هستیم تا از این طریق بتوانیم از ظرفیت های موجود صنعت طلا و همچنین بازار این محصول اطلاعات کسب کنیم.
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مالزی همچنین مذاکره با طرف ایرانی را خوب ارزیابی کرد و بر گسترش همکاری ها در صنعت طلا و جواهر تاکید کرد.
وی گفت که می توان در همکاری های دو جانبه از روش های تولید با اتکاء بر فناوری های نوین بهره برد و این فرصت مناسبی را برای فعالان این صنعت ایجاد می کند.
به گفته ارمین سیئو، حجم تجارت طلا در مالزی سالانه ۲۰ تا ۲۵ تن است که از نظر ارزش حدود ۶ تا ۸ میلیارد رینگیت (یک و نیم تا دو میلیارد دلار) می شود.
وی خاطرنشان کرد که مالزی سالانه ۵ تن طلا صادر می کند که اصلی ترین مقاصد صادراتی طلای مالزی کشورهای حوزه خلیج فارس است.
نمایشگاه طلا و جواهر مالزی از روز گذشته با حضور نمایندگانی از اتحادیه طلا و جواهر ایران گشایش یافت.
عبارات کليدی: ارمین سیئو، ایران و مالزی، طلا
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۵۷۹۷۰
انتشار: شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶
ساعت: ۱۶:۰۹
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸