شهرام محمودي
شهرام محمودي
محمودی: دوست دارم به تيم ملی برگردم!
شهرام محمودي بعد از روزهاي كشنده دوباره دست به توپ شد. روزهاي دور از تيم ملي واليبال. دور مقدماتي ليگ جهاني كه اين بار به جاي بازي، از روي سكو يا تلويزيون تنها تماشا مي‌كرد.
روزهايي كه به او خيلي سخت گذشت. سوپراستار واليبال حالا براي بانك سرمايه در رقابت‌هاي قهرماني باشگاه‌هاي آسيا بازي مي‌كند. پشت‌خط‌زن سابق تيم ملي هنوز هم كم و بيش مصدوميت كمرش را دارد اما حالا با وجود پزشك تيم ملي خيالش راحت است كه كنترل مي‌شود.

* امسال كه در تيم ملي نبودي، وضعيت بهتري داري؟
قبلاً فشار مسابقات تيم ملي آزاردهنده بود اما حالا شرايطم بهتر است. يك ماه و نيم تمرين كردم. بدنم آماده است و فقط مشكل كمر دارم. البته دكتر افروزي كه كنارم نبود نتوانستم كارهاي درماني را انجام دهم. فقط تمريناتي كه داده بود را انجام دادم.

* باشگاه‌هاي آسيا را چطور مي‌بيني؟
سطح رقابت‌هاي باشگاه‌هاي آسيا نسبت به تيم ملي پايين‌تر است. البته چند سالي است تيم‌ها سرمايه‌گذاري كرده‌اند و بازيكنان خارجي خوبي هم مي‌آورند. با اين حال ان‌شاء‌ا... قهرمان مي‌شويم.

* تيم شما دور مقدماتي فقط يك حريف داشت. خوب بود؟
اتفاقاً به ضرر ما شد. چراكه اگر تيم ديگري بود مي‌توانستيم بيشتر بازي كنيم و به نفع ما مي‌شد. چراكه بچه‌ها ۴ ماهي است كنار هم بازي نكرده‌اند و با بازي‌هاي بيشتر ما هماهنگ‌تر و آماده‌تر مي‌شديم براي دورهاي بعد.

* بازي با ۲ تيم چين و ژاپن در دور دوم چطور بود؟
كارمان خيلي سخت بود. تيم‌ها قوي آمده‌اند تا سهميه باشگاه‌هاي جهان را بگيرند. تيم ما هم آماده است. ژاپن پشت‌خط‌زن خارجي دارد و تيم خيلي خوبي است. اما ديروز ايگور، پشت‌خط‌زن خارجي ژاپني‌ها، بازي نكرد و پشت‌خط‌زن دوم آنها بهتر از قبل بود. تيم ما هم بازي به بازي هماهنگ‌تر مي‌شود و اميدوارم با حفظ اين هماهنگي در پلي‌آف و فينال قهرمان شويم.

* مصدوميت كمر اذيت نمي‌كند؟
كمرم خوب است. تنها چون كف‌پوش سالن استاندارد نيست، كمر همه بچه‌ها درد گرفت و من كه كمر درد قديمي دارم خوب هستم. خدا را شكر با وجود پزشك تيم كه قلقم دستش است شرايطم خيلي خوب است و اميدوارم تا آخر تورنمنت همين‌طور پيش برويم و قهرمان شويم.

* امسال بعد از مدت‌ها تماشاگر بازي‌هاي تيم ملي بودي، سخت نبود؟ حس مي‌كردي جايت خالي است؟
برايم خيلي سخت است بعد از اين همه مدت بازي در تيم ملي حالا بازي‌ها را از تلويزيون ببينم اما خب كاري نمي‌شود كرد. از طرفي اصلاً جايم خالي نبود. به نظرم امير شرايط نرمالي نداشت. چراكه بعد از مصدوميتش، مريض شده بود و خوب تمرين نكرد و مثل هميشه نبود. به نظرم انتقادات به امير وارد نيست.

* دوست داري به تيم ملي برگردي؟
خيلي دوست دارم برگردم اما فعلاً شرايط بدني و كمرم اجازه نمي‌دهد. بايد خيلي حواسم جمع باشد تا شرايطم بدتر از اين نشود.

* بعضي‌ها معتقدند بي‌انگيزگي دليل ناكامي تيم ملي در ليگ جهاني شد. شما موافقيد؟
من اصلاً قبول ندارم. كسي كه پيراهن تيم ملي را مي‌پوشد به چيزي جز تيم ملي فكر نمي‌كند. بعضي بازيكنان مثل سيد و امير غفور كه به خاطر مصدوميت در تمرينات نبودند، طبيعي است مثل قبل آماده نباشند اما بقيه بچه‌ها كارشان را خيلي خوب انجام دادند، سخت بود اما در خدمت تيم ملي بودند. بازيكن وقتي آماده نباشد و خوب بازي نكند ناخودآگاه ناراحت مي‌شود، نمي‌تواند كمك كند و در چهره‌‌اش مشهود است و همين.

 
عبارات کليدی: شهرام محمودي، والیبال، تیم ملی والیبال
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۵۵۹۳۵
انتشار: چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶
ساعت: ۰۹:۰۷
منبع: روزنامه خبرورزشی
کد توليد: ۲۰۲۰