آغاز پرداخت دیه به خانواده جانباختگان حادثه معدن آزادشهر
آغاز پرداخت دیه به خانواده جانباختگان حادثه معدن آزادشهر
پرداخت دیه دو میلیارد و 100 میلیون ریالی به خانواده (وراث) جانباختگان حادثه معدن زمستان یورت آزادشهر درشرق استان گلستان درمحل فرمانداری این شهرستان آغاز شد.
 پرداخت دیه جانباختگان حادثه معدن آزادشهر روز شنبه در آیینی در محل فرمانداری این شهرستان انجام و سهم ارث هر یک از پدر، مادر و همسر جانباختگان حادثه معدن در چک های جداگانه به آنان تحویل شد.
همچنین قرار است سهم ارث فرزندان جانباختگان این حادثه که ۱۳ اردیبهشت سال جاری رخ داد و درآن ۴۳ نفر از کارگران این معدن جان باختند، با حکم مرجع قضایی به حساب آنان واریز شود.
مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در مراسم تحویل چک خسارت به بازماندگان حادثه معدن زغال سنگ آزادشهر، با تسلیت این حادثه به خانواده ها، گفت: بیمه آسیا به عنوان شرکت بیمه گر معدن زمستان یورت آزادشهر از ابتدای رخداد این حادثه آمادگی خود را برای پرداخت کامل خسارت دیه اعلام کرد.
ابراهیم کاردگر افزود: آن دسته از خانواده جانباختگان معدن آزادشهر که مراحل قانونی انحصار وراثت را انجام دادند، دیه متعلقه بلافاصله بر اساس سهم ارث به آنان پرداخت می شود.
وی بابیان اینکه تاکنون پنج خانواده جانباختگان این حادثه مراحل انحصار وراثت را انجام داده اند، اضافه کرد: دیه سایر خانواده ها نیز بلافاصله پس از انجام مراحل قانونی به آنان پرداخت می شود و دراین خصوص هیچ مشکلی وجود ندارد.
به گزارش ایرنا، فرماندار آزادشهر نیز دراین مراسم با تسلیت مجدد حادثه انفجار معدن زمستان یورت این شهرستان به خانواده ها، خاطرنشان کرد: پیگیری حق و حقوق خانواده جانباختگان ازسوی دولت با وجود اینکه معدن متعلق به بخش خصوصی بود، با جدیت و در اسرع وقت انجام شد.
حبیب شفایی نوده افزود: پیگیری و حمایت های لازم برای انجام انحصار وراثت توسط خانواده جانباختگان همچنان درحال انجام است.
شهرستان آزادشهر با افزون بر ۹۱ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

 
عبارات کليدی: آزادشهر، معدن زمستان یورت، حادثه معدن یورت، دیه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۵۵۵۸۸
انتشار: شنبه ۱۰ تير ۱۳۹۶
ساعت: ۱۴:۱۴
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸