پروازهای فرودگاه ملبورن استرالیا پس از تهدید یک هواپیمای مالزی تعلیق شد
یک فروند هواپیمای خطوط هوایی مالزی چهارشنبه شب پس از تلاش یک مسافر برای ورود به کابین خلبان و ادعای داشتن مواد منفجره مجبور به بازگشت به فرودگاه ملبورن استرالیا شد.
 تارنمای شبکه خبر استرالیا چهارشنبه شب اعلام کرد این هواپیمای ایرباس آ۳۳۰ خطوط هوایی مالزی که از فرودگاه ملبورن عازم کوالالامپور بود بدون اینکه فردی آسیب ببیند به فرودگاه ملبورن بازگشت.
براساس این گزارش، تمام پروازهای فرودگاه ملبورن به حالت تعلیق درآمد و تمام هواپیماهای ورودی به این فرودگاه نیز به فرودگاه های نزدیک منحرف شده اند.
پرواز ام.اچ ۱۲۸ خطوط هوایی مالزی که ساعت ۲۳ و ۱۱ دقیقه به وقت محلی فرودگاه ملبورن را ترک کرده بود ساعت ۲۳ و ۴۱ دقیقه چهارشنبه شب به وقت محلی پس از تهدید مسافر به داشتن مواد منفجره مجبور به بازگشت و فرود در این فرودگاه شد.
پلیس فدرال استرالیا این حادثه را تایید کرد، اما اظهارنظر بیشتری در این مورد نکرد.
خطوط هوایی مالزی نیز در بیانیه ای اعلام کرد پرواز به دلیل اخلال یک مسافر منحرف شده است.
براساس گزارش رسانه های مالزی، این شرکت هواپیمایی مالزی اعلام کرد پرواز ام.اچ ۱۲۸ که از ملبورن به کوالالامپور پرواز کرده بود، با اخلال یک مسافر مجبور شد به ملبورن بازگردد.
این پرواز قرار بود ساعت ۵ و ۲۸ دقیقه صبح پنجشنبه به وقت محلی وارد فرودگاه کوالالامپور شود.
چند هواپیمای مالزی پیش از این نیز در پروازهای داخلی تهدیدهایی مبنی بر بمب گذاری دریافت کرده بودند.
شرکت خطوط هوایی مالزی (مالیزیا ایرلاین) دو حادثه بزرگ هوایی ام.اچ ۱۷ و ام.اچ ۳۷۰ را در کارنامه خود دارد.
در حال حاضر بیش از سه سال از پرواز بی بازگشت ام.اچ ۳۷۰ خطوط هوایی مالزی می گذرد که هشتم مارچ سال ۲۰۱۴ (۱۷ اسفند ۹۲) با ۲۳۹ مسافر از جمله دو ایرانی در مسیر کوالالامپور به پکن ناپدید شد و تاکنون اثری از آن به دست نیامده است.
بوئینگ بی.۷۷۷ خطوط هوایی مالزی نیز ماه جولای سال ۲۰۱۴ در مسیر آمستردام به کوالالامپور در آسمان اوکراین مورد هدف موشک قرار گرفت و همه ۲۹۸ سرنشین آن جان خود را از دست دادند.
عبارات کليدی: فرودگاه ملبورن، استرالیا، مالزی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۵۳۱۳۵
انتشار: پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶
ساعت: ۰۲:۰۳
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸