واعظی: وزارت ارتباطات آماده همکاری درباره شناسایی تخلف های انتخاباتی درفضای مجازی است
وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، برای همکاری با دستگاه های نظارتی درشناسایی تخلف های انتخاباتی که درفضای مجازی رخ می دهد اعلام آمادگی کرد.
محمود واعظی افزود: تلاش می شود با استفاده از همه امکانات و تجهیزات موجود برای شناسایی تخلف ها اقدام و موارد را به دستگاه های نظارتی برای رسیدگی منعکس شود.
عضو هیات دولت گفت: دستگاه های نظارتی هرگونه ابهام و سووالی مطرح کنند تلاش می شود با به خدمت گرفتن همه تجهیزات نسبت به رفع ابهام ها اقدام و شفاف سازی صورت گیرد.
واعظی خاطرنشان ساخت: گرچه قانون، ورود به بحث رسیدگی به تخلف های انتخاباتی در فضای مجازی را به عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نگذاشته است اما هرنوع همکاری که لازم باشد انجام خواهد شد.
واعظی شبکه های اجتماعی را در افزایش آگاهی مردم موثر دانست و در این باره به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: طرفداران نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به جای تخریب دیگران، باید برنامه ها را معرفی کنند.
وی گفت: ارایه برنامه نامزدها در شبکه های اجتماعی سبب می شود آگاهی جامعه نسبت به عملکرد آن نامزد افزایش یابد و تصمیم گیری آسان تر شود.
بر پایه آمارهای منتشرشده، بیش از ۴۰ میلیون دستگاه گوشی هوشمند تلفن همراه در اختیار کاربران ایرانی قرار دارد و ۳۰ میلیون نفر از شبکه های اجتماعی استفاده می‌کنند.
انتخابات دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره مجلس دهم شورای اسلامی بیست و نهم اردیبهشت ماه همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
نخستین مناظره انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری هشتم اردیبهشت ماه برگزار شد و دو برنامه مناظره بعدی برای پانزدهم و بیست و دوم همین ماه برنامه ریزی شده است.
عبارات کليدی: تخلف های انتخاباتی، فضای مجازی، محمود واعظی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۵۰۷۴۲
انتشار: چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶
ساعت: ۱۴:۱۲
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸