اعتماد مردم امریکا به ترامپ کمتر از رسانه های آمریکایی است
بنابر تازه ترین نظرسنجی های به عمل آمده ، اعتماد به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به مراتب پائین تر از رسانه های آمریکایی همچون ای.بی.سی نیوز ، فاکس نیوز و ام.اس.ان.بی.سی است.
تارنمای خبری آمریکایی The Hill وابسته به کنگره آمریکا روز پنجشنبه با انتشار این نظرسنجی گزارش داد: این نظرسنجی بنابر پژوهش دانشگاه مانموث (Monmouth University) واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا به عمل آمده است.
بنابراین گزارش، سه چهارم شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتماد بیشتری به اخبار ان.بی.سی نیوز داشته تا شخص رئیس جمهوری آمریکا و ۵۳ درصد نیز گفته اند به شبکه خبری ای.بی.سی نیوز اعتماد بیشتری دارند تا دونالد ترامپ.
در تحقیق به عمل آمده، ۴۷درصد گفته اند که به شبکه خبری MSNBC اعتماد داشته و تنها ۳۳ درصد گفته اند که به جای این شبکه خبری به رئیس جمهوری آمریکا اعتماد دارند.
بنابراین گزارش، در مورد شبکه تلویزیونی فاکس نیوز نیز تنها ۱۷ درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند که به رئیس جمهوری آمریکا اعتماد دارند تا این شبکه خبری، این درحالی است که ۳۷ درصد گفته اند که بیشتر به این شبکه خبری اعتماد دارند تا شخص رئیس جمهوری آمریکا.
نتایج این نظرسنجی نشان می دهد که ۸۱ درصد گفته اند که ترامپ بدترین روابط را با رسانه ها در مقایسه با سایر روسای جمهوری گذشته آمریکا دارد، تنها ۴ درصد گفته اند این روابط خوب بوده و ۱۲درصد دیگر نیز گفته اند که تغییری نداشته است.
این تارنمای خبری وابسته به کنگره آمریکا افزود: از دیگر نتایج این نظرسنجی، شبکه خبری ای.بی.سی نیوز بالاترین میزان اعتماد در مقایسه با دو شبکه خبری فاکس نیوز و MSNBC داشته است.
نظرسنجی دانشگاه مانموث در این زمینه بین روزهای دوم تا پنج ماه مارس (۱۲ تا ۱۵ اسفندماه ۱۳۹۵) و از میان ۸۰۱ شهروند آمریکایی با خطای ۳.۵ (سه و پنج دهم) درصد به عمل آمده است.
به گزارش ایرنا، تارنمای خبری هیل درحالی روز پنجشنبه این گزارش را منتشر کرد که موسسه نظرسنجی گالوپ نیز هشتم فروردین ماه بنابرتازه ترین نظرسنجی خود اعلام کرد: میزان محبوبیت دونالد ترامپ در پایین ترین سطح خود قرار دارد و تنها ۳۶درصد است.
نظرسنجی گالوپ که در دوره زمانی سه روزه ۲۴ تا ۲۶مارس (چهارم تا ششم فروردین) به عمل آمده بود، علت کاهش میزان محبوبیت دونالد ترامپ را در پی شکست تلاش های دولت وی برای ملغی کردن بیمه درمانی اوباماکر و جایگزینی آن با بیمه درمانی ترامپ کر عنوان کرد.
میزان محبوبیت ۳۶ درصدی ترامپ دو درصد پایین تر از میزان محبوبیت باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا با ۳۸ درصد است که بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ میلادی برای باراک اوباما رقمی بی سابقه را در این زمینه به ثبت رساند.
میزان محبوبیت پایین ترامپ در این مدت زمانی کوتاه از ریاست جمهوری وی حتی پایین تر از محبوبیت کاری بیل کلینتون در نخستین سال ریاست جمهوری وی با ۳۷ درصد در سال ۱۹۹۳میلادی و همچنین پایین تر از جرالد فورد با ۳۷ درصد در ماه مارس ۱۹۷۵ از سوی موسسه گالوپ گزارش شد.
عبارات کليدی: آمریکا، دونالد ترامپ، کنگره آمریکا
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار خارجی
کد: ۱۴۷۹۹۳
انتشار: پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶
ساعت: ۱۱:۲۴
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸