اقدامات اولیه پس از نیش یا گزیدگی حشرات در سفر
آنتی‌هیستامین‌ها و بی‌حس‌کننده‌های موضعی، گزینه‌های مناسبی برای تسکین فوری و موقتی خارش هستند، اما کرم هیدروکورتیزون دارای اثرات پایدارتری است.
هرگونه واکنش سیستمیک به نیش حشرات، باید بلافاصله توسط پزشک بررسی شود. این واکنش‌ها می‌توانند شامل چنین مواردی باشند:  
کهیر در قسمت‌های مختلف بدن، تورم در صورت، تنگی نفس یا خس‌خس سینه، اختلال در بلعیدن، سرگیجه خفیف و غش. این مشکلات معمولا در عرض یک دقیقه تا یک ساعت پس از نیش (sting) اتفاق می‌افتند.  
واکنش‌های موضعی معمولا به مداخله حرفه‌ای نیاز ندارند، اما اگر این واکنش‌ها با دردها تا تورم‌های شدیدی همراه باشند که فعالیت‌های عادی را مختل می‌کنند یا مانع از خواب عادی می‌شوند، حتما باید به پزشک مراجعه کرد. اگر قرمزی/تورم نیز بعد از ۲۴ ساعت بدتر شد، باید نزد پزشک بروید.  
خارش، علامت مهمی است که ضرورت مقابله با گزش حشرات را نشان می‌دهد.  
آنتی‌هیستامین‌ها و بی‌حس‌کننده‌های موضعی، گزینه‌های مناسبی برای تسکین فوری و موقتی خارش هستند، اما کرم هیدروکورتیزون دارای اثرات پایدارتری است.
به طور کلی، محصولاتی که می‌توانند برای تخفیف علائم ناشی از گزیدگی به کمک شما بیایند، شامل موارد زیر می‌شوند:
ژل ایبوپروفن: مناسب برای درد و تورم ناشی از نیش حشرات؛ نوعی داروی ضدالتهابی عالی با شروع سریع. کرم هیدروکورتیزون یک درصد: این کرم، هم خارش را کاهش می‌دهد و هم تورم/قرمزی را بهبود می‌بخشد.  
کرم هیدروکورتیزون دارای اثرات ضدالتهابی هست، اما مانند بی‌حس‌کننده‌های موضعی عمل نمی‌کند و به زمان بیشتری برای اثرگذاری پایدار نیاز دارد. ژل گزیلوکایین: مناسب برای تسکین فوری خارش و درد سطحی.
عبارات کليدی: نیش حشرات
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سبک زندگی
کد: ۱۴۷۵۰۳
انتشار: چهارشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۶
ساعت: ۱۰:۵۱
منبع: عصرایران
کد توليد: ۶۹۶۹