مهدی بی‌باک
مهدی بی‌باک
بی‌باک: ملاک انتخاب ملی‌پوشان شایسته سالاری است
سرمربی تیم‌ملی اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان گفت: مسابقات جهانی میدان بزرگی است و قطعا قهرمانی در آن به راحتی به دست نمی‌آید اما ناامید نیستیم.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، اردوی تیم ملی تکواندو کشورمان از ۱۴ اسفندماه و پس از پشت سر گذاشتن دو مرحله مسابقات انتخابی با حضور ۲۱ هوگوپوش آغاز شد، مهدی بی باک سرمربی این تیم درخصوص برنامه‌های تیم ملی به روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: از ۴ مرحله اردویی که در نظر داشتیم، هم اکنون دو مرحله آن را پشت سر گذاشتیم. مرحله بعدی را از ۶ فروردین‌ماه تا زمان اعزام به تورنمنت یونان (۵ اردیبشهت‌ماه) پیگیری خواهیم کرد و پس از این تورنمنت و با برگزاری آخرین مرحله رقابت‌ها انتخابی انشاالله ترکیب اصلی تیم مشخص و با قدرت هرچه بیشتر به سوی مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ پیش می‌رویم.
وی افزود: مسابقات جهانی میدان بزرگی است و شاید برخی معتقد باشند بهتر است از تکواندوکاران با تجربه استفاده نماییم اما از نظر کادر فنی تمامی اعضای تیم‌ملی در یک جایگاه قرار دارند، عملکردشان زیر ذره بین است و شایسته سالاری در راس این انتخاب قرار دارد.
بی‌باک با اشاره به این موضوع که تیم ملی در بیست و دومین دوره این رقابت‌ها توانسته بر سکوی قهرمانی بایستد تصریح کرد: در دوره گذشته توانستیم دومین قهرمانی ایران را در جهان رقم زده و بار دیگر قدرت تکواندو ایران را به رخ جهانیان بکشیم، انشاالله با ترکیبی خوب و قدرتمند تمام تلاش خودمان را میکنیم تا سومین قهرمانی را برای کشورمان به ارمغان می آوریم. قطعا کار سختی است اما نا امید نیستیم.
سرمربی تیم‌ملی قهرمانی جهان در رابطه با میزان رضایتش از روند پیگیری تمرینات بیان کرد: خدا را شکر با توجه به حمایت های صورت گرفته تاکنون همه چیز خوب بوده و طبق برنامه پیش رفتیم. تکواندوکاران از انگیزه خوبی برخوردارند اما زمان نیاز داریم تا به اعتماد به نفس کامل برسند و با تمام نیرو در این رقابت‌ها شرکت نمایند. انشاا... در این مدت زمان باقی مانده آنها را به اوج آمادگی خود می رسانیم.
وی با بیان اینکه تکواندو در چند سال اخیر پیشرفت قابل توجهی در سطح دنیا داشته است و هیچ حریفی را نباید دست کم گرفت، اظهار داشت: در المپیک ریو ۲۰۱۶ دیدیم که کشورهای ناشناخته توانستند خوشرنگ‌ترین مدال ها را کسب نمایند، اکنون تمامی کشورها صاحب سبک هستند و بدون برنامه در این رقابت‌ها حضور پیدا نمی کنند، ما نیز برای اینکه باز هم جهانیان را مقهور قدرت تکواندو ایران بکنیم باید تمام تلاشمان را به کار بگیریم.
بی باک در پایان ضمن عرض تبریک فرا رسیدن نوروز ۱۳۹۶ به تمامی مردم ایران گفت: امیدوارم خانواه تکواندو همانند گذشته و بیش از پیش به همبستگی لازم برسد و این موضوع را بدانند که تیم ملی برای شخص خاصی نیست و اگر افتخاری در میادین بین‌المللی کسب می شود برای تمامی مردم این سرزمین است، انشاالله با همدلی بیشتر بتوانیم بهترین نتیجه را رقم زده و همچون گذشته با به اهتزاز در آورن پرچم کشورمان دل مردم عزیزمان را شاد کنیم.
عبارات کليدی: مهدی بی‌باک، سرمربی تیم ملی تکواندو، تیم ملی تکواندو
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۴۷۴۵۵
انتشار: سه شنبه ۱ فروردين ۱۳۹۶
ساعت: ۱۴:۴۳
منبع: تسنیم
کد توليد: ۲۰۲۰