کلاه قرمزی
کلاه قرمزی
تهیه‌کننده کلاه‌قرمزی خطاب به مدیر شبکه دو: لطفا ما را جیگر فرض نکنید!
تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی کلاه‌قرمزی طی یادداشتی خطاب به جعفری جلوه، صحبت‌های مدیر شبکه دو سیما را دور از واقعیت توصیف کرد و حل و فصل مشکلات این مجموعه عروسکی از طریق وی را غیرممکن دانست.
حمید مدرسی، تهیه‌کننده کلاه‌قرمزی، پیرو توضیحات مدیر شبکه دو سیما در موضوع مشکلات مجموعه کلاه‌قرمزی در سال ۹۶ یادداشتی رامنتشر کرد.

در این یادداشت آمده است:
«موارد ذیل جهت اطلاع میلیون‌ها هوادار این مجموعه و مدیران محترم ارشد سیما، تقدیم می‌شود:
۱- همانگونه که در پنج دوره نوروزی کلاه‌قرمزی میهمان خانه‌های مردم بود و تبدیل به یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های سیما شد و نام عروسک ملی و محبوب را به خود اختصاص داد، با توجه به علاقه‌مندی شرکت‌ها و نهادها در موضوع جذب تیزر تبلیغاتی قبل و میان‌برنامه پرده از درآمدهای میلیاردی سیما برمی‌دارد که اینجانب هیچگونه طمعی به درآمد اداره کل بازرگانی نداشته و ندارم ولی حالا که با ریز اطلاعات با مردم سخن می‌گویید، ذکر درآمد حداقل ۱۵ تا ۲۰ برابر بودجه مجموعه کلاه‌قرمزی را در هر دوره اعلام فرمایید. اگر نه، لیست درآمدهای بازرگانی حتی در سال‌های گذشته مرتبط با مجموعه کلاه‌قرمزی را عینا جهت اطلاع همگان منعکس نمایم.
امسال نیز در ادامه قراردادهای بازرگانی تا این لحظه با خبرهای موثق بالغ بر ۲۵میلیارد تومان عقد قرارداد باکس تبلیغاتی این مجموعه صورت پذیرفته است؛ بنابراین قبل از این که تولیدکنندگان محجوب و وفادار این مجموعه به دستمزدهای خود فکر کنند، عامل درآمدزایی بی‌شماری برای سیما مهیا کرده‌اند و آبروی سیما را در ایام نوروز در طی این سال‌ها به قیمت ناچیزی فقط به عشق میلیون‌ها طرف‌دار و مشتاقان این برنامه تن به تولید داده‌اند.
کافی است نیم‌نگاهی به کارنامه گروه تولیدکننده بیاندازید و کمی بیاندیشید که این گروه به جز محصولات کلاه‌قرمزی به‌ویژه در حوزه سینما دارای فیلم‌هایی هستند که اکثر آن‌ها ضمن کسب موفقیت و ماندگاری از رکورد فروش در هر سال ثبت گردیده است.
۲- طبق روال سیما جهت تولید برنامه‌ای حداکثر از یک سال پیش طی تشکیل جلسه‌ای به نام شورای ارزیابی متشکل از حداقل ۱۰ نفر از کارشناسان متخصص در حوزه‌های مختلف یک برنامه را ارزیابی و بودجه تقدیمی تهیه‌کننده را تجزیه و تحلیل و در نهایت مورد تصویب نهایی قرار می‌دهد که هیچگاه به یاد ندارم تهیه‌کننده‌ای و همکاران محترم من با حال خوب از جلسه ارزیابی بیرون آمده باشند.
ذکر جنابعالی به زیاده‌خواهی تولیدکنندگان مجموعه کلاه‌قرمزی در سال‌های گذشته توهین و تهمتی بود به ده‌ها کارشناس محترم سیما که اغلب این عزیزان همچنان در جای جای سیما فعالیت دارند که در این زمینه قطعا پاسخگو خواهید بود. زیر پا گذاشتن امضاء و تعهدات قبلی مدیران محترم سیما که خالصانه‌تر از شما خدمت کردند و در بدتر از این شرایط مالی که گریبان‌گیر سیما شده به بهترین شکل و فراخوان هنرمندان سینما و تلویزیون در تولیدات سیما و پر شدن آنتنی با محتوایات جذاب و جذب حداکثری بینندگان عمل نمودند هنوز از یادها نرفته است.
فرار هنرمندان و اضافه کنیم به این لیست گوشه‌نشینی جمع کثیری از هنرمندان به‌نام از سیما مدیون همین نگاه تحجرآمیز جنابعالی به هنر و هنرمند می‌باشد. امروزه کمتر تهیه‌کننده و کارگردانی است که با آرزوی پخش تیزر اثرش از شبکه بی‌محتوای «جِم» فکر نکند. این رویه را در محصولات صنعتی نیز شاهد هستیم. بی‌تدبیری در حوزه مدیریت حداقل در تجربه اینجانب با جنابعالی چیزی به جز ایجاد بی‌اعتمادی و دور شدن از مردم و از سوی دیگر از طریق آنتن ملی سیما با مردم آدرس غلط و دروغ گفتن را صواب می‌دانید یا غیرصواب؟
چهار بار اعلام رسمی از آنتن سیما و رسانه‌ها توسط جنابعالی و شبکه دو مبنی بر پخش جدید کلاه‌قرمزی ۹۶ با ریز اطلاعات جدید عروسک‌های جدید و غیره بدون هیچ گونه توافق و مکتوبی را صواب می‌دانید یا غیرصواب؟
جناب جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما پنج ماه از شروع پروژه کلاه‌قرمزی می‌گذرد و ساعت‌های زیاد و بحث و گفت‌وگوهای تکراری با جنابعالی و ارائه مستندات اینجانب مبنی بر بزرگ شدن ابعاد تولید و هزینه‌ها، یک بار زحمت حضور در صحنه را کشیدید؟
آیا کارشناسی برخلاف سال‌های گذشته که چندین کارشناس جهت صحت و سوق هزینه‌های تولید ارائه شده توسط تهیه‌کننده اعزام نموده‌اید یا خیر؟ آیا اصلا از آدرس محل فیلم‌برداری مطلعید یا خیر؟ پس این همه تلاشی که از طرف شما اعلام شد، چه بوده است؟
حداقل در مورد قرارداد دو سال پیش این مجموعه ۱۳۹۴ که کمیته محترم ارز یابی شبکه دو سیما با امضا جنابعالی عقد شد، به کدام بند از قردادتان عمل کرده‌اید؟ که حالا زیاده‌خواهی تولیدکنندگان را طرح می‌نمایید. بیش از نیمی از بودجه پروژه کلاه‌قرمزی ۹۴ هنوز پس از دو سال تسویه نشده به جز پرداخت دو قسط که بیش از ۲۰ روز از تاریخ آن نمی‌گذرد همینک از قرارداد ۹۳ و ۹۴ طلبکار هستیم. لطفا سوال نکنید بی‌اعتمادی از کجاست. یعنی تهیه‌کننده‌ها هزینه کنند و تعهد تامین کل بودجه را به عهده بگیرند و سه سال بدوند به دنبال بودجه و دستمزدهای مجموعه‌ای که تولید پخش و توسط سیما بهره‌برداری شده و در این میان شاهد له شده عزت و کرامتشان باشند.
جناب آقای جعفری جلوه مدیر محترم شبکه دو سیما ما خودمان شخصیت محبوب این مجموعه جیگر را درست کرده‌ایم، لطفا ما را جیگر فرض نکنید.
در مورد منابع حاصل از اسپانسر بدون واریزی به خزانه ذکر کرده‌اید نام چند پروژه را بیاورم که نقض ادعای شما در سیما است. چندین پروژه به دلیل همین عدم اعتماد در تسویه با تهیه‌کنندگان شرط قرارداد مستقیم با اسپانسر را عقد نموده‌اند. قول و قرارهای خلاف و دور از واقعیت قائم مقام شبکه که متاسفانه سرنوشت این شبکه در دستان ایشان است تا جنابعالی و تاسف از اطمینان و اعتماد اینجانب به ایشان بی هیچ مکتوبی راهی مذاکره و عقد قرارداد مستقیم با اسپانسرها نمودند مجوزی که در اختیار شبکه دو نبود.
همانگونه که قبلا اعلام کردم، حل‌وفصل مجموعه کلاه‌قرمزی حتی با تفویض ریاست محترم سیما و معاونت محترم سیما از طریق جنابعالی به دلیل نگاه‌های دور از واقعیت و حداقل یک اقیانوس فاصله از اطلاعات روز جنابعالی در موضوع هزینه ها و دستمزدهای هنرمندان به هیچ نتیجه‌ای نرسید.
جناب جعفری جلوه پروژه مجموعه کلاه‌قرمزی پروژه بسیار گرانی است به دلیل بهره بردن از هنرمندان به‌نام و منحصر به فرد و افزایش بی‌رویه هزینه‌ها وبزرگ شدن پروژه در همه ابعاد.
در انتها مجموعه کلاه‌قرمزی ۹۶ دیگر از رویه ارزیابی گذر کرده و توسط تولیدکنندگان آن هزینه و به اتمام رسیده است.
درخواست مکتوب اینجانب از ریاست محترم سیما تنها راه حل و فصل کوتاه مشکلات این مجموعه با توجه به از دست رفتن زمان مفید است که عینا به صورت مکتوب به دفتر ریاست سازمان ارسال شده و گویا عدم اهمیت این مجموعه جهت پخش از آنتن سیما توسط ریاست سازمان نیز در دستور کار قرار ندارد.»
عبارات کليدی: کلاه قرمزی، شبکه دو
انتشار يافته: 1    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
Germany
ویراستار
دوشنبه ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۲:۴۸
حرفاش به‌حق به نظر می‌رسن، فقط کاش قبلش یه‌بار می‌خوند چی نوشته!! (201)
 


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۴۷۳۰۵
انتشار: يکشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۵
ساعت: ۱۱:۱۰
منبع: ايسنا
کد توليد: ۶۸۱۳