زیگمار گابریل
زیگمار گابریل
وزیر خارجه آلمان: اروپا و آمریکا باید تحریم‌ها علیه روسیه را حفظ کنند
وزیر امور خارجه آلمان گفت: اروپا و آمریکا باید تحریم ها علیه روسیه را حفظ کنند مگر اینکه پیشرفتی در اجرای توافقنامه مینسک در مورد اوکراین حاصل شود.
زیگمار گابریل در مصاحبه ای با روزنامه آلمانی «پاسور نوئه پرس» (Passauer Neue Presse) افزود: این مهم است که اروپا و آمریکا یک جبهه متحد در این زمینه باشند و به تحریم ها علیه روسیه پایبند باشند مگر اینکه پیشرفتی در اجرای توافقنامه مینسک حاصل شود.
وی افزود: تاکنون آمریکا از این تفاهم مشترک حمایت کرده و امیدوارم که در این مسیر به حرکت خود ادامه دهد.
به گزارش رویترز، از زمان اجرای توافقنامه مینسک در مورد اوضاع شرق اوکراین، پیشرفت چشمگیری در اجرای این توافق حاصل نشده و تنش ها در شرق اوکراین همچنان شدت داشته است.
این اظهارات وزیر خارجه آلمان در حالی مطرح شد که آنگلا مرکل صدراعظم آلمان روز جمعه با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد. ترامپ در این دیدار، از اقدامات آلمان و فرانسه برای تلاش در یافتن راه حل مسالمت آمیز در بحران اوکراین قدردانی کرد.
لحن آشتی جویانه ترامپ در قبال روسیه مقامات اوکراین را نگران کرده است. مقامات کی یف نگران هستند که ترامپ در راستای بهبود روابط واشنگتن- مسکو، تحریم ها علیه روسیه را لغو کند.
مرکل که قرار است ماه مه به مسکو سفر کند در آمریکا گفت که وی به دنبال یک راه حل امن و تضمین شده برای بحران اوکراین است.
بیش از ۱۰ هزار نفر در سه سال درگیری و تنش در شرق اوکراین جان خود را از دست داده اند. صدراعظم آلمان گفته است که هیچ پیشرفت مطلوبی در اجرای توافقنامه مینسک حاصل نشده است اما آلمان همچنان تلاش می کند تا اجرای توافقنامه مینسک تضمین شود.
عبارات کليدی: آلمان، اروپا، آمریکا، زیگمار گابریل، تحریم علیه روسیه، توافقنامه مینسک
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار خارجی
کد: ۱۴۷۲۵۲
انتشار: شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵
ساعت: ۱۵:۴۸
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸