محمدرضا ساکت
محمدرضا ساکت
ساکت: آکادمی فوتبال تعطیل نیست
رییس مرکز ملی فوتبال ایران گفت: مدارس فوتبال و آکادمی باشگاه‌ها تعطیل نیستند و فعالیت‌های آنها پس از یک بازنگری که در کمیته‌ و کار گروه فنی و توسعه ای صورت می‌گیرد، در دستور کار قرار خواهند گرفت.
محمدرضا ساکت درباره عملکرد مرکز ملی فوتبال ایران که مسئولیت بخش‌های مختلف از جمله آکادمی ملی فوتبال پایه را نیز دارد، اظهار کرد: در مرکز ملی فوتبال ایران بخش‌های مختلفی فعال هستند و هیچ بخشی تعطیل نشده است. در این مرکز شاهد امکانات ورزشی اعم از زمین چمن طبیعی، خصوصی، سالن فوتسال، بدنسازی، استخر و امکانات مختلفی هستیم. آکادمی فوتبال که موضوع مدارس فوتبال و آکادمی فوتبال باشگاه‌ها را مدیریت می‌کند، کمیته‌ اخلاق، کمیته‌ فرهنگی و کمیته‌ پزشکی فوتبال همه در این مرکز مستقر هستند. در حقیقت مرکز ملی فوتبال تجعمی از بخش‌های مختلف فوتبال است که تمام بخش‌ها بدون هیچ گونه وقفه‌ای در حال‌ فعالیت هستند.
وی گفت‌: طرح توسعه در قالب طرح جامع ورزش فوتبال به طور جد در دستور کار قرار دارد و امیدوارم با حمایت‌های سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، مدبر، مدیر شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور و طباطبایی، مدیر مجموعه ورزشی آزادی، این طرح را که موضوع گسرش ظرفیت نیز در آن تعریف شده، به زودی عملیاتی شود.
ساکت در پاسخ به این پرسش که به نظر می‌رسد فعالیت آکادمی فوتبال پایه به نوعی متوقف شده است، توضیح داد: مسئولیت این بخش و مدارس فوتبال کماکان با دکتر زارعی است و تا این لحظه هیچ کدام از فعالیت‌های آن متوقف نشده است. کمیته‌ جوانان نیز که مسئولیت آن بر عهده فریدون معینی و مرتضی محصص است در بخش استعدادیابی مسئولیت ویژه‌ بر عهده دارد و کارها را در این زمینه به خوبی پیش می برد به طوری که ما شاهد یک استعدادیابی فراگیر در سطح کشور هستیم.
رییس مرکز ملی فوتبال ایران در پایان در مورد این پرسش که آیا در سال آینده شاهد برگزاری فستیوال فوتبال پایه در بخش دختران و پسران خواهیم بود یا خیر؟ خاطرنشان کرد: بر اساس ضرورت ها و استعدادهایی که شناسایی می‌شوند و ظرفیت‌های مناسب داشته باشند، جشنواره‌های کاربردی پس از یک بازنگری که در کمیته‌ و کار گروه فنی و توسعه ای صورت می‌گیرد، در دستور کار قرار خواهند گرفت.
عبارات کليدی: محمدرضا ساکت، رییس مرکز ملی فوتبال ایران
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: ورزش داخلی
کد: ۱۴۶۲۳۸
انتشار: دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
ساعت: ۰۹:۴۸
منبع: ايسنا
کد توليد: ۲۰۲۰