لاریجانی: در برابر شیطنت های برخی کشورها در منطقه هوشیار باشیم
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شیطنت هایی در منطقه از سوی برخی کشورها در حال وقوع است که ما باید نسبت به آنها هوشیار باشیم.
علی لاریجانی امروز- چهارشنبه - در دیدار «اویس احمدخان لغاری» رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی پاکستان افزود: شیطنت هایی در منطقه از سوی برخی کشورها در حال وقوع است که لازم است ما باید نسبت به آنها هوشیار بوده و در مقابل ایجاد بحران های جدید بایستیم.

 لازم است میان ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس اتحاد به وجود آید
«اویس احمدخان لغاری» رئیس کمیسیون سیاست خارجی پاکستان گفت: پارلمان پاکستان بر این نکته تاکید دارد که لازم است اتحاد میان ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس به وجود آید تا کشورهایی که قصد شیطنت دارند نتوانند باعث تفرقه افکنی در منطقه شوند.
وی افزود: ما در رابطه با یمن هم این تفاهم را داریم و اعتراض خود را نسبت به بحران موجود در این کشور اعلام داشته ایم.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی پاکستان دراین دیدار بیان داشت: عادی سازی روابط با اسرائیل که از سوی برخی کشورها دارد انجام می گیرد رویه درستی نیست و آنان باید با چشمی باز به این مسئله بنگرند.
رئیس کمیسیون سیاست خارجی مجلس ملی پاکستان ضمن ابراز خرسندی از برگزاری کنفرانس فلسطین اظهار داشت: ما دو درخواست از جمهوری اسلامی ایران داریم که یکی اسکان همکاری در کریدور اقتصادی چین و دیگری تشکیل یک هیات مشترک به منظور همکاری با یکدیگر در بندر چابهار و گوادر است.
به گزارش خانه ملت، احمدخان لغاری گفت: گوادر و چابهار می توانند دروازه های ایران و پاکستان و تمام منطقه به روی تجارت جهان باشند.
عبارات کليدی: علی لاریجانی، ایران و پاکستان، کشورهای حاشیه خلیج فارس، امنیت، اتحاد، اویس احمدخان لغاری، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پاکستان
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۴۵۳۳۰
انتشار: چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵
ساعت: ۱۹:۰۴
کد توليد: ۶۸۶۸