حسین مرعشی
حسین مرعشی
مرعشی: رقابت‌ درون‌حزبی سبب شکست اصلاحات در سال ۸۴ شد‌/ اصلاح‌طلبان جزوی از نظام اند
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: رقابت‌های درون حزبی در انتخابات‌های گذشته سبب شکست جریان اصلاح‌طلبی در کشور شد.
سیدحسین مرعشی ظهر امروز در اولین کنگره استانی این حزب در فرهنگسرای خانه جوان ارومیه با بیان اینکه در حال حاضر چهره‌های شاخص جبهه‌های اصلاح‌طلبی و اصول‌گرایی شناخته شده‌اند اظهار داشت: منافع ملی و وحدت اصلاح‌طلبان جزو برنامه‌های راهبردی حزب کارگزاران سازندگی است.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران گفت: اصلاح‌طلبان جزوی از یک نظام سیاسی قوی در کشور هستند و نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.
وی تصریح کرد: سمت و سوی حزب کارگزاران سازندگی در آذربایجان غربی باید تقویت زندگی برابر قومی و مذهبی و وحدت روزافزون باشد.
مرعشی افزود: هر گونه تعصب و تمامیت‌خواهی قومی را نفی می‌کنیم و هر کس به مسائل قومیتی دامن بزند سند مرگ خود را امضا می‌کند بنابراین باید در راستای تعامل و همکاری مشترک حرکت کرد.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: از موضع‌گیرهای انتخاباتی قومی و مذهبی حمایت نمی‌کنیم و در درون حزب باید همراهی تقویت شود و در تعیین مدیریت‌ها نیز باید باید کار و مشارکت شود چون ضامن رفاه، امنیت و توسعه کشور است.
مرعشی افزود: حزب کارگزاران باید حامی مشارکت‌های توسعه‌ای فعالان اقتصادی باشد و صرفاً نباید یک حزب سیاسی باشد و باید برای تقویت تعامل با تشکل‌های اقتصادی و تجاری کار کند و از اهداف آن‌ها حمایت کند.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی درباره تأثیر عملکرد مدیریتی مرحوم آیت‌الله هاشمی در جامعه ایران اظهار داشت: ایشان با یک مدیریت عقلانی توانست روابط خوبی با دنیا برقرار کند و در داخل هم توانست محبوبیت زیادی پیدا کند و هرگز اجازه شکستن اتحاد و همگرایی ملی ایران را نداد و با مسائل و مشکلات کاملاً واقع‌بینانه برخورد می‌کرد.
سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران بیان کرد: در انتخابات ۸۴ رقابت‌های درون حزبی سبب شکست جریان و واگذاری مدیریت اجرایی کشور به احمدی‌نژاد شد.
وی افزود: ولی در انتخابات ۹۲ با اتحاد و همگرایی توانستیم مدیریت اجرایی کشور را تغییر دهیم و علیرغم انتقادات این روند باید در انتخابات ۹۶ هم تداوم یابد.
مرعشی ‌‌بیان کرد: مشکلات فعلی می‌تواند با همکاری و تعامل و تلاش در دولت دوم آقای روحانی به حداقل برسد.
در این مراسم شهربانو امانی نماینده ادوار مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: کار کردن در قالب فعالیت حزبی در استان آذربایجان غربی نسبت به سایر استان‌های کشور بسیار سخت‌تر است بنابراین تقویت احزاب در عرصه‌های سیاسی و انتخاباتی در چنین استان‌هایی یک ضرورت است.
عبارات کليدی: حسین مرعشی, اصلاح‌طلبان, انتخابات
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۴۴۲۱۰
انتشار: پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵
ساعت: ۱۹:۲۰
منبع: تسنیم
کد توليد: ۸۸۱۳