تاکیدات ظریف در دیدار رئیس مجلس مالی:
اتحاد جهان اسلام در مقابله با خطرات مشترک/ مبارزه با ریشه ها و زمینه های افراط گرایی و تروریسم
وزیر امور خارجه با تاکید بر لزوم اتحاد جهان اسلام در مقابله با خطرات مشترکی که همگان را تهدید می کند، ابراز امیدواری کرد اجلاس آتی بین المجالس اسلامی در این راستا گام بردارد.
به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، «محمدجواد ظریف» بعد از ظهر امروز - چهارشنبه- با «ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس ملی کشور مالی دیدار و گفت وگو کرد.
طرفین در این دیدار در خصوص زمینه های گسترش روابط دوجانبه به ویژه در حوزه پارلمانی، برگزاری اجلاس آتی بین المجالس اسلامی در کشور مالی و اهمیت شرکت جمهوری اسلامی ایران به عنوان بنیانگذار این تشکّل، مبارزه با ریشه ها و زمینه های افراط گرایی و تروریسم بویژه ریشه های فرهنگی و اقتصادی آن، لزوم تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور به تفصیل گفت وگو و تبادل نظر کردند.

ملت ایران را ملتی مقاوم و با اراده می دانیم
«ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس جمهوری مالی هم در این دیدار با تسلیت درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: نه تنها شما بلکه همه ما در غم فقدان ایشان عزادار هستیم. وی افزود: برای ما تحکیم بیش از پیش روابط با جمهوری اسلامی ایران بسیار اهمیت دارد. ما ملت ایران را ملتی مقاوم و با اراده می دانیم که هر آنچه اراده کند را می تواند محقق کند.
به گزارش ایرنا، «ایساکا سیدیبه» رئیس مجلس جمهوری مالی امروز نیز با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و درباره توسعه مناسبات دوجانبه و روابط پارلمانی دو کشور گفت و گو کرد.
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۴۱۸۳۱
انتشار: چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
ساعت: ۱۸:۵۲
منبع: ايرنا
کد توليد: ۶۸۶۸