وودی الن در حال اجرای برنامه استندآپ کمدی
وودی الن در حال اجرای برنامه استندآپ کمدی
کمدین‌ها از افسردگی رنج می‌برند!
اگر فردی با حرف‌ها و حرکاتی که انجام می‌دهد باعث نشاط و شادی شما می‌شود و هربار که یادش می‌افتید می‌گویید «فلانی خیلی بامزه است»، این نکته را در نظر بگیرید که لزوما به این معنی نیست که آن فرد در زندگی‌اش آدم شادی است.
چه کسی می‌تواند فکرش را بکند که شخصیت‌های کمیکی که سال‌ها با فیلم‌ها و برنامه‌های آن‌ها خندیده و شادی کرده‌ایم، بیشتر عمر خود را در تاریکی و افسردگی سپری کرده‌اند؟ بله، هیچ‌کدام از ما همچین تصوری از شخصیت‌های محبوبمان نداریم اما واقعیت این است که بسیاری از کمدین‌ها از افسردگی رنج می‌برند. متاسفانه برخی از آن‌ها مانند رابین ویلیامز، بازیگر و کمدین آمریکایی که شاید در ایران او را بیشتر با فیلم جومانجی به یادش می‌آوریم، در پی همین افسردگی دست به خودکشی می‌زنند. اما آیا واقعا ارتباطی بین کمدی و افسردگی وجود دارد؟
این ارتباط می‌تواند به این گونه باشد که این افراد از کمدی به عنوان یک راه مقابله در برابر وضعیت روانی خود استفاده می‌کنند؛ شاید یک راه امیدوارکننده به فرار از غم و اندوهی که در درون حس می‌کنند. این امر نه تنها برای کمدین‌ها که برای بسیاری از افراد شوخ‌طبعی که در اطراف خود می‌بینیم نیز صدق می‌کند. یادتان باشد «شاد بودن» با «بامزه و شوخ‌طبع بودن» متفاوت است.
اصولا طنزپردازها درباره چیزهایی صحبت می‌کنند که اغلب عجیب و غریب هستند و یا با عقل و منطق جور در نمی‌آیند یا به عبارتی بی‌معنی هستند؛ افسردگی هم به نوعی همین تعریف را دارد.
از کمدین‌های معروفی که از افسردگی در برهه‌ای از زمان رنج برده‌اند یا هنوز می‌برند می‌توان به وودی الن، جیم کری، لری دیوید، الن دی‌جنرس، اوون ویلسون و رابین ویلیامز اشاره کرد.
عبارات کليدی: کمدی, افسردگی, کمدین‌های سرشناس, رنج بردن از افسردگی, طنزپزداز, شوخ‌طبعی
انتشار يافته: 2    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0
Iran, Islamic Republic of
Hossein dibazar
شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
بسیار عالی (181)
 
Iran, Islamic Republic of
sh k
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۳:۳۴
کاملا درست بود و درد تلخیه (183)
 


بخش: سينما
کد: ۱۴۱۱۶۳
انتشار: پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵
ساعت: ۰۴:۲۳
منبع: کیوسک‌تایمز
نویسنده: سمانه کاوندی
کد توليد: ۱۱۱۳