محمود واعظی
محمود واعظی
واعظی: کاهش تهدیدهای فضای مجازی مصداق جهاد است
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز جبهه تازه‌ای به نام فضای مجازی گشوده شده که کاهش تهدیدها و فرهنگسازی برای سالم کردن آن، مصداق جهاد اسلامی است.
این مطلب را محمود واعظی روز پنجشنبه در نخستین کنگره شهدای فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) که با حضور سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، عنوان کرد.
وی افزود: فضای مجازی هم فرصت است و هم تهدید که باید از فرصت‌های آن بیشترین استفاده را کرد و با فضای مجازی تفکرات شیعی و اسلامی را به همه دنیا رساند.
واعظی ادامه داد: از سوی دیگر در این فضا تهدیدهایی برای اعتقادات و جوانان ما وجود دارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در دوره کنونی فضای مجازی به اندازه محیط حقیقی گسترده شده و همه باید با روحیه جهادی به سالم‌سازی آن اقدام کنند.
وی افزود: اکنون در منطقه پیرامونی ایران، بحران‌های مختلفی دیده می‌شود. اندیشه و تفکر تکفیری و افراطی اطراف ما وجود دارد و تلاش زیادی از سوی رژیم وهابی سعودی می‌شود که اندیشه جوانان کشور را با برنامه‌های مختلف نشانه بروند.
این مسئول ادامه داد: از سوی دیگر، با افرادی در گروه داعش روبروییم که به نام اسلام، علیه اسلام می‌جنگند.
واعظی اضافه کرد: امروز اقتدار نظام ما بیش از گذشته است؛ به گونه‌ای که هنگام بروز هر مساله منطقه‌ای، همه منتظر موضع ایران هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای اینکه نقش سازنده خود را در داخل کشور،‌ منطقه و جهان ایفا کنیم باید پشت سر امام خود بایستیم و همبستگی و انسجام کشور را حفظ کنیم.

رونمایی از تمبر نخستین کنگره شهدای فاوا (فناوری اطلاعات و ارتباطات) و سه کتاب از دیگر برنامه‌های این آیین بود.
واعظی در حاشیه برگزاری نخستین کنگره شهدای فاوا از نمایشگاه دستاوردهای دفاعی نیروهای مسلح در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات بازدید کرد.
این نمایشگاه از بیست‌ونهم آذرماه در فرهنگسرای بهمن برپا شده و تا جمعه (سوم دی ماه) پذیرای علاقه‌مندان است.
عبارات کليدی: محمود واعظی, فضای مجازی
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۳۹۹۸۸
انتشار: پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵
ساعت: ۱۶:۰۷
منبع: ایرنا
کد توليد: ۸۸۱۳