ماجرای بوقلمونی که سوار هواپیما شده بود!
ماجرای بوقلمونی که سوار هواپیما شده بود!
سوار کردن بوقلمون و حیوانات دیگر با ممنوعیت‌های زیادی مواجه است. از طرفی اما تعداد بیشتری از مردم از ترفند «سرگرم شدن با حیوانات» برای کاهش تنش و استرس‌های موجود در زندگی‌شان استفاده می‌کنند. این روش که «جانور درمانی» یا به طور خاص «پشتیبانی احساسی حیوانات» با عنوان اختصاری ESA نامیده می‌شود، به افراد کمک می‌کنند تا در حضور حیوانات بهتر بتوانند با مسائل و مشکلات روانی خود کنار بیایند. البته هر کسی نمی‌تواند پای چنین حکمی را امضا کند. بنا به گزارش دفتر ثبت خدمات ملی حیوانات در ایالات متحده، این کار به طور معمول فقط از عهده متخصصین سلامت روانی برمی‌آید که به تشخیص خود آن را به بیماران دچار مسائل روانی و احساسی توصیه می‌کنند.
تصویر فوق در شبکه اجتماعی Reddit منتشر شده و تاکنون بیش از ۱۷۰۰ نظر در زیر آن عکس ثبت شده است. برخی از واکنش‌های مردم جالب است. یکی از کاربران می‌گوید: «من دعا کرده بودم که هیچ نوزادی سوار بر آن پرواز نباشد، اما به این بوقلمون رسیدم...» کاربری دیگر نیز می‌گوید: «اتفاق ناپسندی است.» کاربری دیگر نیز با لحنی طعنه آمیز نوشته: «واقعا هر کسی که بوقلمون را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کرده، باید خودش را به دکتر نشان دهد.»
نام آن بوقلمون «ایستر» است که همراه صاحبش جودی اسمالی از سیاتل به «سالت لیک سیتی» پرواز می‌‎کرد.
جودی می‌گوید: «وجود ایستر در کنارم به من انرژی مثبت می‌داد. هر وقت احساساتم غلیان می‌کرد، من بر روی او تمرکز می‌کردم. آن پرواز حدود یک ساعت تا یک ساعت و نیم طول کشید. در طول پرواز او کالا مودب و آرام بود. همچنین پوشاکی ویژه حیوانات به او بسته شده بود که کاملا هم درست کار می‌کرد!»
جودی به تازگی از همسرش جدا شده و داغدار یکی از نزدیکانش نیز هست. او از نظر روانی و احساسی به شدت به وجود ایستر برای رسیدن به آرامش نیاز دارد.
او می‌گوید: «برخی از دوستانم وقتی ایستر کوچک بود او را پیدا کردند و برای من آوردند. آن زمان اتفاقات تلخی را تجربه می‌کردم. محیط اطرافم اصلا مناسب نبود، به همین دلیل وجود او برای من عامل پدید آمدن عشق و محبت بود. وقتی او در کنار من است، از آرامشش به آرامش می‌رسم. او مایه تسکین من است... روزهای سخت و دشواری را پشت سر گذاشته‌ام، اما ایستر باعث شده لبخند بر روی لب‌های من ظاهر شود.»

 
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: سرگرمی
کد: ۱۰۲۷۰۹
انتشار: دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴
ساعت: ۱۸:۲۰
منبع: فرادید
کد توليد: ۶۸۶۸