بوریس جانسون و محمدجواد ظریف
بوریس جانسون و محمدجواد ظریف
انتقاد شدید ظریف از حمله خودسرانه به سوریه در تماس با جانسون
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلستان امروز در تماسی تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در خصوص مشارکت انگلستان در حمله موشکی به سوریه توضیحاتی ارایه کرد.
محمدجواد ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن محکومیت حمله خودسرانه به سوریه، مجددا بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با کاربرد هرگونه سلاح شیمیایی تاکید کرد و با یادآوری سابقه کاربرد سلاح شیمیایی علیه ایران توسط صدام با حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه از برخورد دوگانه غرب انتقاد کرد.
وزیر امور خارجه اقدام به حمله قبل از ورود بازرسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را سوال‌برانگیز خواند و افزود: دو حمله‌ای که به بهانه سلاح شیمیایی به سوریه انجام شد درست در مقاطعی بود که ارتش سوریه دست برتر را در مقابل تروریست‌ها داشت و آن‌ها را در آستانه شکست قرار داده بود.
ظریف به وزیر امور خارجه انگلستان یادآور شد از ابتدای مطرح شدن خلع سلاح شیمیایی سوریه اعلام کردیم که گروه‌های مسلح تروریستی سلاح‌های شیمیایی در اختیار دارند که به آن توجه نشد.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان با انتقاد از اقدام خودسرانه، غیرقانونی و یک‌جانبه آمریکا، انگلیس و فرانسه در تجاوز به سوریه به وزیر خارجه انگلستان یادآور شد هیچ کشوری به‌طور خودسرانه حق اجرای مقرارات تنبیهی علیه سایر کشورها را خارج از موازین بین‌المللی ندارد.
عبارات کليدی: محمدجواد ظریف, بوریس جانسون, ایران و انگلیس, حمله به سوریه
انتشار يافته: 0    در صف انتشار: 0    تکراری، غير قابل انتشار: 0


بخش: اخبار داخلی
کد: ۱۰۱۰۲۴
انتشار: يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷
ساعت: ۱۵:۳۹
منبع: ایسنا
کد توليد: ۱۳